KIA PRO CEED GT

Již tak atraktivní a sportovně vyhlížející model Kia pro ceed si spoustu zákazníků hledajících sportovněji vyhlížející tří dvéřový vůz získá model GT který KIA na trh s osobními vozy nabízí pod označením KIA PRO CEED GT. Jedná se o atraktivní, sportovně vyhlížející vůz s výkonným motorem T-GDI 1,6 o výkonu 152 kW při šesti tisících otáčkách. Atraktivní výbava, led diodové světlomety, dvojice výfuků s chromovanými koncovkami ale také sportovně lazený podvozek nebo sedadla Recaro, jsou jistě věci, které na voze ocení nejeden sportovně laděný příznivce vozů KIA.

Dostatečný výkon vozu Kia pro_ceed dodává benzínový motor T-GDI 1,6 který je srdcem tohoto vozu. Průměrnou kombinovanou spotřebu výrobce udává 7,4 litru na sto ujetých kilometrů, v městském provozu by pak měla  KIA pro ceed GT mít spotřebu pod deset litrů, což jsou na vůz o výkonu 204 koní velmi příznivé hodnoty. Vůz je možné zakoupit s velkou GPS navigací, se kterou zákazník získá i sedm let aktualizací map zdarma. Oproti standardnímu pro_ceed, má gétéčko ,masivnější nárazníky a agresivnější body kit s výraznou maskou chladiče. Nejvyšší udávaná rychlost modelu Ceed GT je 230 kilometrů v hodině. Zrychlení z nuly na sto kilometrů by pak mělo GT zvládnout za 7,7 sekundy.

pro_ceed_gt

Kia pro_ceed GT

Oproti standardnímu provedení pro_ceedu, má gétéčko o něco tvrdší podvozek, který k vozu sportovního ražení patří. Přední části vozu dominují čtyřhranné mlhové světlomety z led diod. Již v základním provedení, nabídne sportovní Kia Ceed GT duální bezfreonovou klimatizaci, parkovací asistent, osm airbagů a samozřejmě i osmnácti palcová kola GT. Vyšší výbava pak vozu dodá xenonové světlomety, bezklíčový přístup do vozu a startování  a také vyhřívaná přední sedadla. Kia Ceed GT, jejíž vstup na trh podpořila KIA masivní reklamní kampaní, bude na našich silnicích jistě k vidění poměrně často, vzhledem ke své atraktivitě a příznivé ceně.