KIA – OSOBNÍ VOZY

Přehled osobních vozů KIA

Kia Picanto

Kia Picanto je nejmenším zástupcem vozů Kia. Picanto se vyrábí s benzínovými motory 1,0 CVVT o výkonu 51 kW a se silnějším motorem pak s motorem 1,25 CVVT s výkonem 63 kW. U prodejců Kia si můžete vybrat Picanto v tří dvéřovém nebo pěti dvéřovém provedeni s karoserii hatchback. Pikanto se řadí do kategorie mini vozů o čemž svědčí i jeho délka který činí 359,5 centimetru. Kia Picanto se nabízí s manuální, pětistupňovou převodovkou, silnější verzi 1,25 CVVT je pak možné objednat i s automatickou, čtyřstupňovou převodovkou. Aktuálně je model Kia Picanto nabízený ve výbavách Active, Comfort, Edition 1, Edition 2 a ve výbavě Exclusive a Sport. Maximální rychlost udávaná výrobcem pro model 1,0 CVVT je 153 km v hodině, silnější motor 1,25 pak dosáhne nejvyšší rychlosti 171 kilometrů v hodině.Zavazadlový prostor má objem 200 litrů, což je v této kategorii vozů očekávatelné. Vůz Kia Picanto je vhodný jako vůz do města, se kterým díky jeho kompaktním rozměrům snadno zaparkujete i v těch nejužších uličkách.

Kia Rio

Kia Rio je kompaktní vůz s překvapivě prostorným interiérem. Atraktivní vzhled nové generace vozu KIA Rio, dělají z tohoto vozu oblíbený automobil vhodný především do městského provozu. Již v základní výbavě vám Kia Rio nabídne vyspělou bezpečnostní výbavu mezi kterou osm airbagů nebo systém ESC. Z nabídky motorizací si můžete vybrat mezi dvěma benzínovými agregáty 1,25 CVVT a 1,4 CVVT. Pro ty, kteří dávají přednost úsporným dieslovým motorům, připravila Kia model RIO s motorizacemi 1,1 CRDi a 1,4 CRDi. V nabídce naleznete Rio jak v tří tak i pětidvéřovém provedení s karoserii hatchback. Cenově přijatelný a přesto skvěle vybavený a prostorný vůz ocení všichni ti, kteří využívají automobil především ve městském provozu a na dálnici vyjedou spíše vyjímečně.

Kia Venga

Kia Venga je zástupcem vozů označovaných jako mini MPV. Z venčí kompaktní uvnitř prostorný, tak by se dal specifikovat vůz Kia Venga. Díky vyššími posedu si tento vůz oblíbili ti, kterým nasedání do níže posazené sedačky osobních vozů dělá potíže. Vůz je nabízený s motorizacemi 1,4 CVVT a 1,6 CVVT což jsou benzínové motory a dieslovými agregáty 1,4 CRDi a 1,6 CRDi. Samozřejmě je možné zadat si vůz do výroby, nebo si vybrat ze skladových modelů Kia které jsou pro Vás připraveny ve výbavách s označením Active, Active plus, Comfort, Comfort plus a Exclusive.

Kia Ceed

Oblíbený pětidvéřový model KIA CEED, doplňuje atraktivní a praktické kombi, které v ceníku Kia naleznete pod označením KIA CEED SW. Atraktivní a prostorné kombi z produkce KIA, si nachází spousty uživatelů jak mezi lidmi hledající prostorné a praktické rodinné vozidlo, tak i mezi firemní klientelou, kde jsou vozy combi stále častěji k vidění. Stoupající obliba vozů KIA Ceed SW tlačí domů i jejich ceny a tím se Kia ceed SW stala jedním z nejoblíbenějších vozů kombi v segmentu nižší střední třídy. Již první generace vozu Ceed SW ověřila jejich spolehlivost a úspornost, především pak u dieslových motorů, což samozřejmě usnadnilo vstup na trh novému modelu Kia ceed v provedení kombi.

Kia Carens

Úžasné, prostorné a variabilní MPV s výkonnými motory. Tak by se dala specifikovat nová Kia Carens. Tento zástupce plnohodnoté kategorie MPV nabízí Kia jak v pětimístném tak v sedmi místném provedení. Vůz je možné objednat jak s manuální, tak s automatickou převodovkou a nejlevnější provedení ve výbavě Active a motorizací 1,6 GDi pořídíte již za cenu 399 980 korun, což je na vůz této kategorie opravdu velmi výhodná cena. Pro milovníky silnějších benzínových motorů, připravila KIA i motor 2,0 GDi který vozu propůjčí výkon 122 kilowat. Dieslové agregáty pro vůz Kia Carens jsou pak 1,7 CRDi o výkonu 85 kW, nebo silnější verzi tohoto motoru 1,7 CRDi s výkonem 100 kW. Z výbav je pak v nabídce mimo již zmíněnou výbavu Active i výbava Comfort, verze s paketem plus Comfort plus a nejvyšší výbava ve které je možné Kia Carens pořídit je výbava Exclusive.

Kia Sportage

Model kategorie SUV Kia Sportage patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější vozy značky KIA. Tento vůz je vyráběný v ťovárně Kia na Slovensku v Žilině. Atraktivní design, výkonné a úsporné motory ale i pohon 4×4 činí z tohoto vozu opravdovou legendu.V nabídce benzínových motorů je Kia Sportage vybavena motory 1,6 GDi a 2,0 GDi. Nabídku motorizací Kia pak doplňují nafotvé motory 1,7 CRDi a 2,0 CRDI ve výkonových verzích s 85 kW, 100 kW a v nejsilnějším provedení 135 kW. Samozřejmostí je možnost objednat vůz s jak manuální, tak si s automatickou převodovkou a také s pohonem všech čtyř kol. Vybrat si můžete vozy také dle výbavy, které jsou Active, Active plus, Comfort plus, Navigator a Exclusive.

Kia Sorento

Vlajkovou lodí Kia, patřící do segmentu SUV je Kia Sorento. Tento prostorný a robustní vůz si oblíbili zákazníci, kteří od automobilu vyžadují skloubení funkčnosti s atraktivním designem a luxusem, který Sorento nabízí. Nejvyšší výbavovou verzí je KIA Sorento s výbavou Premium. Nejnižší výbavou je pak výbava Active, Comfort a Exclusive. Kiu Sorento si můžete pořídit jak s benzínovým motorem, tak i s úspornějším dieslovým motorem.  Benzínový motor v nabídce je 141 kW motor 2,4 GDi. Pokud zatoužíte po Sorentu s dieslovým motorem, můžete si zvolit dvoulitr o výkonu 110 kW, nebo silnější motor 2,2 CRDi který Sorentu poskytne výkon 145 kW.