KIA CEED GT

První sportovní vůz od KIA, to je novinka letošního roku kterou v katalogu a ceníku KIA najdete pod označením KIA CEED GT. Jedná se o vůz s nepřehlédnutelným vzhledem, který za přijatelnou cenu nabídne vzrušení ze sportovní jízdy těm, kteří si počkali na opravdu sportovní vůz ze stáje KIA. Světla z LED diod, dva výfuky a sportovní spojlery propůjčují tomuto vozu opravdu dravý vzhled který koresponduje s výkonem motoru tohoto vozu. Sportovně laděný je i interiér tohoto vozu. V nové Kia Ceed GT naleznete sportovní skořepinové sedačky Recaro. Osmnácti palcová GT kola podtrhnou sportovní vzhled celého vozu. Srdcem vozu je pak výkonný turbo motor který dává vozu výkon 204 koní.

Sportovní vzhled by samozřejmě nebyl k ničemu, kdyby vůz nepoháněl výkonný motor. U vozu Kia Ceed GT se jedná o benzínový  motor s označením T – GDi 1,6 který vozidlu dává výkon 152 kW. Zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině zvládne KIa Ceed GT za 7,7 sekund a nejvyšší rychlost vozu udává výrobce 230 kilometrů za hodinu. Spotřebu ve městském provozu u modelu Ceed GT udává výrobce 9,7 litru benzínu, kombinovaná spotřeba by se dle údajů KIA měla pohybovat okolo 7,4 litru na sto kilometrů. Tyto údaje jsou stejné jak pro model KIA Ceed GT, tak i pro model KIA pro_ceed GT.

ceed-gt-kia-gt

Kia Ceed GT

 

U vozů KIA Ceed GT s integrovanou GPS navigací, nabízí KIA sedmiletou bezplatnou aktualizaci mapových podkladů. Ačkoli se jedná o sportovní vůz, zavazadlový prostor zůstal stejný jako u klasické verze Kia Ceed. Oproti standardnímu provedení Ceedu, má gétéčko o něco tvrdší podvozek, který k vozu sportovního ražení patří. Přední části vozu dominují čtyřhranné mlhové světlomety z led diod. Již v základním provedení, nabídne sportovní Kia Ceed GT duální bezfreonovou klimatizaci, parkovací asistent, osm airbagů a samozřejmě i osmnácti palcová kola GT. Vyšší výbava pak vozu dodá xenonové světlomety, bezklíčový přístup do vozu a startování  a také vyhřívaná přední sedadla. Kia Ceed GT, jejíž vstup na trh podpořila KIA masivní reklamní kampaní, bude na našich silnicích jistě k vidění poměrně často, vzhledem ke své atraktivitě a příznivé ceně.